WebDesign PAY & SOFT

Úvod > Články

Různé výsledky v Google v závislosti na IP adrese

Výsledky v Google podle IP adresy

Že je vyhledávač Google nejlepší vyhledávač, o tom snad není ani pochyb. Mnoho lidí si vyhledávač Google oblíbilo na tolik, že jej mají nastavený i jako svoji domovskou stránku a k vyhledávání používají téměř výhradně právě jej. V mnohých diskuzích se občas objevují dohady, zda vyhledávač Google předkládá výsledky podle různých kritérií, například podle IP adresy, nebo podle nastavení preferovaného jazyka browseru. Zatímco vyhledávání s různě nastaveným preferovaným jazykem v browseru si dokáže kdekdo nasimulovat sám, vyhledávání ovlivněné IP adresou už není pro některé jedince tak jednoduché nasimulovat, protože ne každý si dokáže nastavit nějakou proxy, přes kterou vyhledávání ve vyhledávači realizuje a to především proto, že funkční proxy servery lze relativně hůře vyhledat a přiřadit jej ke konkrétní zemi.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 23. 5. 2007

Modla jménem PageRank

O PageRanku se tady nemluvilo

PageRank bylo slovo, které jsem na těchto stránkách s úspěchem až doposud (pokud se nepletu) ani jednou nepoužil. Měl jsem k tomu své důvody, ale doba pokročila a já jsem se rozhodl, že pár řádek o tom, co je to PageRank, napíšu. V několika následujících odstavcích se PageRanku budu věnovat a pokusím se mýtus jménem PageRank zbořit, nebo se alespoň pokusím vysvětlit pár základních pojmů, které PageRanku trochu odeberou na jeho tajemnosti.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 16. 1. 2007

Webhosting – nabídka služeb

V mém minulém článku Webhosting – hosting pro web jsem se zaobíral především cenou webhostingu, která je velmi výrazným kritériem pro jeho výběr. Málokdo si však uvědomuje, že cena hostingu pro webové stránky je snad až tím posledním kritériem, na které by při výběru měl být brán zřetel. Mnohem důležitějšími faktory, které by se u hostingu měly sledovat, jsou například: dostupnost webhostingu, kvalita technické podpory, počty hostovaných projektů, skladba klientely, nabízené služby a technologie webhostingu a mnohé další. Dnes si probereme některé z nich.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 6. 12. 2006

Webhosting – hosting pro web

Webhosting, nebo chcete-li web hosting či hosting pro webové stránky je jednou ze základních věcí, které potřebujete pro provozování webových stránek a aplikací. Správná volba webhostingu je mnohdy věc složitá, neboť nabídky hostingu jsou opravdu rozmanité a vyznat se v nich je pro laika tvrdý oříšek. V následujících několika článcích uvedu pár základních rad a postřehů, které mohou být užitečné při výběru firmy, která má zajistit webhosting webových stránek.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 13. 8. 2006

Historie českého Internetu

Jak to tenkrát bylo

Devadesátá léta znamenala vstup Internetu i do českých vod. První sítí, která se v Česku (tehdy ještě Československu) objevila, byla v roce 1989 amatérská síť FidoNET – nekomerční a vládou nepodporovaný projekt. Největší boom prožíval FidoNET v letech 1993 - 1996. Pro připojení do FidoNETu stačila klasická telefonní linka, stejně jako pro síť EUNet, která se do Prahy dostala v květnu roku 1990. Dalším krokem v budování počítačových sítí byl první český uzel sítě EARN (European Academic and Research Network) – evropské odnože BITNETu, který na ČVUT v Praze začal pracovat v říjnu 1990.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 31. 1. 2006

Historie Internetu

Internetová doba kamenná

V roce 1945, v červencovém čísle amerického časopisu The Atlantic Monthly publikoval Vannevar Bush (1890-1974) svůj světoznámý As We May Think, jenž bývá považován za jeden ze základních kamenů informační vědy. Tento článek, který se týkal využití počítačů pro komunikaci je zajímavý tím, že byl napsán mnoho let před tím, než byly pro tuto úlohu skutečně poprvé počítače použity.

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 31. 1. 2006

Dobrý vyhledávač? - Google!

Co je vyhledávač Google?

Vyhledávač Google (www.google.com) je velmi dobrý fulltextový vyhledávač, který vyhledává webové stránky v internetu. Je to obdoba vyhledávače Seznam, jen je prostě jiný, lepší, dobrý, nebo chcete-li - kvalitní. Dokonce i vyhledávač Seznam přebírá jeho výsledky při vyhledávání ve světě. V našich končinách je kvalitní vyhledávač Google méně znám mezi veřejností, ale jeho obliba neustále stoupá a to především proto, že vyhledává velice kvalitně a rychle. Výsledky vyhledávání z Google jsou velmi relevantní, kvalitní a jsou téměř vždy takové, jaké si uživatel vyhledávačů přeje dostat. Za zmínku snad ještě stojí poznámka, že parazitující google.cz není to samé, co originální google.com (Update: Od 26. srpna 2006 je již i na www.google.cz obsah patřící společnosti Google Inc.).

celý článek | autor: Pavel Kodýtek| 30. 8. 2005

Vypisuji výsledky: 1 - 7 | celkem článků: 7 | zobrazená strana 1 z 1

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání


Více z naší nabídky

Nejčtenější články


Doporučení stránkyDoporučte tuto stránku známému:WebDesign PAY & SOFT - Mapa stránek | Podmínky užití | Prohlášení o přístupnosti | Kontakt

Hosted by: Webhosting TOJEONO.CZ | Design and © by: Pavel Kodýtek - WebDesign PAY & SOFT