WebDesign PAY & SOFT

Úvod > Články > Rok 2006 > Webhosting – hosting pro web

Webhosting – hosting pro web

Webhosting, nebo chcete-li web hosting či hosting pro webové stránky je jednou ze základních věcí, které potřebujete pro provozování webových stránek a aplikací. Správná volba webhostingu je mnohdy věc složitá, neboť nabídky hostingu jsou opravdu rozmanité a vyznat se v nich je pro laika tvrdý oříšek. V následujících několika článcích uvedu pár základních rad a postřehů, které mohou být užitečné při výběru firmy, která má zajistit webhosting webových stránek.

Webhosting a jeho cena

Nejčastějším kritériem pro výběr webhostingu bývá cena za hosting, kterou jednotlivé firmy za své služby požadují. Zde je dobré si uvědomit staré, dobré a známé: „Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.”

Služby hostingu lze pořídit zdarma (tzv. webhosting zdarma), levně (neboli levný webhosting, nejlevnější webhosting), za „rozumný peníz” ale i velmi draze. Nelze snad s jistotou říct, že by některý hosting byl opravdu špatný webhosting nebo opravdu dobrý webhosting a nezáleží to vůbec jen na ceně webhostingu. Každý webhosting má svá pro a proti.

Webhosting zdarma

Velmi žádaným webhostingem je jistě webhosting zdarma. Nelze mu upřít jisté kouzlo, které mu propůjčuje jeho cena. Bohužel, tento druh hostingu není vůbec vhodný pro hosting webových stránek, které mají charakter komerčních stránek, tedy webových stránek, které mají přinášet svému majiteli nějaký zisk, nejčastěji finanční. Mezi tyto webhostingy patří u nás známé hostingy jako je například pipni.cz (hostování domén II. řádu zdarma), populární webhosting webzdarma.cz nebo poněkud méně známý webhosting ic.cz. Existují samozřejmě mnohé další webhostingy zdarma, ale vyjmenovávat je zde není náplní tohoto článku.

Nejlevnější webhosting

Jak nadpis článku napovídá, jedná se zde o hosting, který je na trhu nejlevnější. Háček je v podstatě v tom, že jen jeden hosting může být nejlevnější a ostatní hostingy musí být buď zdarma a nebo dražší. Je zajímavé, kolik hostingů o sobě tvrdí, že jsou „nejlevnější” a myslí to naprosto vážně. Těmto hostingům bych já nesvěřil snad ani hostování osobních stránek pokud bych nějaké měl, protože jsem doposud nepřišel na to, jak bych jim mohl důvěřovat, když hned od začátku mi lžou! Pokud by zvolili jinou taktiku lákání zákazníků, byla by to pro nekomerční webové stránky zajímavá varianta webhostingu, protože jejich ceny se pohybují velmi nízko, někde od 10 – 15 Kč na měsíc až po zhruba 60 Kč na měsíc.

Webhosting za rozumný peníz

Zdá se to téměř nemožné, ale opravdu existují firmy, které nabízejí webhosting za přijatelné ceny a to v kvalitě, která je výborná. Ceny webhostingu se u těchto firem pohybují v rozmezí zhruba 100 – 250 Kč měsíčně za základní a střední tarify, v kterých nabízejí své služby webhostingu v potřebném množství a kvalitě. Není žádným tajemstvím, že mým favoritem mezi těmito firmami je firma WEBMADE, spol. s r.o, která nabízí své služby pod příznačným názvem Webhosting TOJEONO.CZ. Další firmou v této kategorii je například firma Web4U s.r.o.

Webhosting za hodně peněz

Existují samozřejmě i firmy, které nabízejí hosting pro webové stránky za poněkud vyšší ceny. U těchto firem je však cena za hosting poměrně předražena, protože se jedná o firmy s velmi rozvinutým aparátem, který je třeba z něčeho platit. Mezi tyto firmy patří především nejstarší firmy z oboru, které mnohdy hostují několik tisíc virtuálních webů, což se však projevuje jak v delších odezvách technické podpory, tak i samotných serverů.

Webhosting – nabídka služeb

Dalším v sérii článků o webhostingu je článek nazvaný: Webhosting – nabídka služeb.

| autor: Pavel Kodýtek | 13. 8. 2006

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání


Více z naší nabídky

Nejčtenější články


Doporučení stránkyDoporučte tuto stránku známému:WebDesign PAY & SOFT - Mapa stránek | Podmínky užití | Prohlášení o přístupnosti | Kontakt

Hosted by: Webhosting TOJEONO.CZ | Design and © by: Pavel Kodýtek - WebDesign PAY & SOFT