WebDesign PAY & SOFT

Úvod > SEO Optimalizace > Optimalizace webových stránek

Optimalizace webových stránek - SEO

Fulltextové vyhledávače vládnou Internetu a není tajemstvím, že již více jak 80% uživatelů standardních webových stránek přichází právě prostřednictvím fulltextových vyhledávačů. Jak být ale mezi těmi, kteří jsou poctěni výsadou být se svými webovými stránkami na předních pozicích ve výsledcích vyhledávačů? Staňte se pomyslným vrcholem pyramidy, pokořte statisíce jiných a získejte náskok před konkurencí za pomoci techniky s tajemným názvem SEO.

Optimalizace pro vyhledávače - SEO

Co to vlastně je optimalizace pro vyhledávače (SEO), jak mi prospěje a jak prospěje mým návštěvníkům? To je jen pár základních otázek, které se pojí s pojmem optimalizace stránek pro vyhledávače (SEO) a na které je dobré znát odpověď.

Optimalizace pro vyhledávače - SEO (z anglického pojmu Search Engine Optimization - SEO) je proces úpravy a optimalizování webových stránek do takové podoby, aby ve vyhledávačích byly dané stránky na co nejlepších pozicích ve výsledcích vyhledávání na klíčové slovo, které je pro úspěch stránek (nejčastěji ekonomický) výchozí.

Proces optimalizace stránek zahrnuje velké množství úkonů, které je při úpravě webových stránek nezbytné provést. Patří mezi ně například správně strukturovaný dokument, vhodně použité HTML tagy(H1 až H6, TITLE stránky, číslované i nečíslované seznamy), validita dokumentu a i mnohé další úkony, které jsou však již tajemstvím jednotlivých SEO-Konzultantů. Nedílnou součástí optimalizace webových stránek je i získávání přiměřeně kvalitních zpětných odkazů.

Základní znalosti o SEO, tedy o způsobech a možnostech optimalizace webových stránek lze čerpat z mnoha různých zdrojů. Mezi nejznámější a kvalitní české zdroje o SEO patří například archiv konference o SEO. O vyhledávačích a optimalizaci webových stránek lze také načerpat informace z poměrně stručného ale o to výstižnějšího zdroje, jakým je vynikající článek Dušana Janovského: Vyhledávače a k němu náležející vynikající článek, který Dušan Janovský nazval: Podvodné optimalizační techniky (článek popisuje podvodné techniky v SEO, za které vyhledávače penalizují).

Vyplatí se SEO, vyplatí se optimalizovat stránky?

Základním důvodem pro provedení optimalizace (SEO) webových stránek je samozřejmě zvýšení jejich návštěvnosti. Je však nutno si pamatovat, že ani první pozice ve výsledcích vyhledávačů nezaručí ekonomickou prosperitu webových stránek. Není-li poptávka po služdách či zboží, které webové stránky nabízejí, obvykle ani optimalizace stránek příliš obrat nezvýší. Také špatně napsané webové stránky, které neosloví uživatele, jsou k ničemu a v takovém případě nemusí být investice do optimalizace stránek jediným správným krokem.


Vyhledávání


rozšířené vyhledávání


Více z naší nabídky

Nejčtenější články


Doporučení stránkyDoporučte tuto stránku známému:WebDesign PAY & SOFT - Mapa stránek | Podmínky užití | Prohlášení o přístupnosti | Kontakt

Hosted by: Webhosting TOJEONO.CZ | Design and © by: Pavel Kodýtek - WebDesign PAY & SOFT